"Zdrowa Ziemia"

Utworzono dnia 13.06.2021

W ramach realizacji Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej "Dzieci Uczą Rodziców", nasze przedszkolaki uczestniczyły już w szóstych zajęciach edukacyjnych przygotowanych przez organizatora akcji - Centrum Rozwoju Lokalnego. Tym razem tematem zajęć była "Zdrowa Ziemia". Zaprezentowane zagadnienia dotyczyły ochrony środowiska ,a ogólnym celem podjętego działania było kształtowanie u dzieci postaw proekologicznych.

Dzieci dowiedziały się:

- czym jest "EKOLOGIA";

- co kryje się za słowem "recycling";

- jak poprawnie segregować odpady;

- jak dbać o naszą planetę i jej mieszkańców.

Ponadto 31 maja o godz. 10:00, przedszkolaki uczestniczyły w lekcji online, poprowadzonej przez eksperta z dziedziny ochrony środowiska. Poznały proces produkcji biosłomki oraz wysłuchały ciekawostek przedstawionych przez zaproszonego Górala na temat dbania o środowisko i poszanowania przyrody przez ludzi w dawnych czasach. Na żywo "spotkały się" z uczniami i przedszkolakami ze szkół i przedszkoli z całej Polski.

"Zdrowa Ziemia"

Utworzono dnia 13.06.2021, 23:41