OGÓLNOPOLSKI PROGRAM LOGOPEDYCZNY - „ODDYCHAM NOSEM CAŁY ROK”

Utworzono dnia 12.06.2023

W roku szkolnym 2022/2023 logopeda Agata Majewska zrealizowała w Przedszkolu nr 32 Ogólnopolski Program Logopedyczny autorstwa Pani Beaty Racek „Oddycham nosem cały rok”. W ramach programu przy wejściu do przedszkola zostały umieszczone plakaty z ważnymi informacjami, które przedstawiały konsekwencje oddychania ustami przez dzieci. Program „Oddycham nosem cały rok” miał na celu profilaktykę i uświadamianie rodziców, dzieci i nauczycielki w tematyce oddychania nosem. Należy pamiętać, że oddychanie jest fundamentem zdrowia i życia. W programie uczestniczyły najmłodsze grupy: „Tygryski” i „Sówki”. Dzieci z tych grup poznały głównego bohatera programu „Nosalka”, który zadawał im wyzwania logopedyczne do wykonania w domu m.in. puszczanie baniek nosem. Najciekawszym zadaniem wśród przedszkolaków było wąchanie tajemniczych zapachów ukrytych w pudełeczkach. Dzieci uruchomiły nosy i zapoznały się z 6 zapachami: ognia, mięty, trawy, mydła, jabłka, róży. Zajęcia w ramach programu były interesujące dla dzieci i z pewnością każdy przedszkolak teraz wie, że należy oddychać nosem.

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.