DRUŻYNA KANGURA

Utworzono dnia 21.09.2021

DRUŻYNA KANGURA

Szanowni Rodzice!

W najbliższy piątek 24 września we wszystkich grupach zostaną przeprowadzone dla dzieci bezpłatne zajęcia pokazowe Przedszkoliada.pl – Drużyna Kangura.

Chętnych prosimy o pobranie ze strony przedszkola zgody na udział dziecka w zajęciach
i dostarczenie jej do wychowawców grup.

Celem zajęć pokazowych jest zaprezentowanie dzieciom zajęć ruchowych w ramach Ogólnopolskiego Systemu Rozrywki Ruchowej Przedszkoliada.pl

• Misją Przedszkliada.pl jest: zapewnienie dzieciom rozrywki ruchowej poprzez wprowadzenie ich w świat kultury fizycznej.
  • Zajęcia Drużyny Kangura mają za zadanie wszechstronnie rozwijać ruchowo w oparciu
    o elementy zespołowych gier sportowych (piłki nożnej, siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej).
  • Całość zajęć realizowane jest formie sportowej bajki o kangurze i jego zwierzo-przyjaciołach.
  • Zajęcia Drużyny Kangura promują idee Fair Play, współpracę w grupie oraz rozwijają wyobraźnie i wiedzę o świecie.
  • W Przedszkoliada.pl wszyscy wygrywają ponieważ na zajęciach nie rywalizujemy tylko wspólnie się bawimy.
  • W dalszej perspektywie zajęcia mają przeciwdziałać otyłości oraz zapobiegać zwolnieniom
    z WF-u poprzez zbudowanie pozytywnej emocji z aktywnością ruchową.

ZAŁĄCZNIKI: